Chci Vám vyprávět příběh mé nemoci - pokračování

Dlouho jsem váhala, jestli sem opět napíšu. Nerada bych tím, že řeknu, že jsem se vyléčila, přivolala recidivu. Tak to risknu. 

Číst dál: Chci Vám vyprávět příběh mé nemoci - pokračování

Odstranění varlat - orchiektomie

Zdravím vás. Přes pár měsíci mému dědečkovi (89 let) diagnostikovali adenokarcinom. Vzhledem k věku mu lékaři jako jedinou možnost "léčby" nabídli odejmutí varlat, které by mělo zpomalit šíření nemoci. Ráda bych se proto zeptala vás všech, jestli má někdo s touto operací zkušenost a případně jakou. Jak vše probíhalo, jestli byly po zákroku nějaké komplikace a pod.

Děkuju moc. 

ONKOLOGIE, LEUKEMIE AKUTNÍ MYELOIDNÍ a vyléčení PERUÁNSKÝMI BYLINAMI

Dobrý den,
rád bych Vám poskytl zprávu o zázraku, který mě zachránil.

Mám 62 let. V srpnu 2017 (kdy jsem výrazně ubral na váze, měl výrazné potíže s dýcháním, byl jsem bledý a nezvládl jsem žádnou námahu – i chůze mě dělala velké potíže) mě diagnostikovali akutní leukemii, AML M1 a následně MDS RAEB 2, onkologické centrum navrhlo okamžitou hospitalizaci s nutností agresivní chemoterapie s vyhlídkou 50/50, pokud chemoterapii snesu. Měl jsem však u blízkých zkušenost s tím, jak chemoterapie dokáže ve velmi krátkém čase člověka „semlet“. Agresivní chemoterapii jsem odmítl s tím, že přistoupím na léčbu paliativní - slabá dávka - 10 x injekční forma cytostatik - a budu pouze dojíždět na onkologii do FN v Ostravě za pomoci příbuzných.

Číst dál: ONKOLOGIE, LEUKEMIE AKUTNÍ MYELOIDNÍ a vyléčení PERUÁNSKÝMI BYLINAMI

Dilema s preventivní mastektomií - 2. část

Uplynuly více než dva roky od doby, kdy jsem na portál osudy.cz přispěla článkem jako nosička BRCA1 mutace. Ráda bych se podělila o zkušenosti, které od té doby následovaly. Třeba to někomu dalšímu pomůže v jeho rozhodování. Rozhodla jsem se jak pro podstoupení oboustranné profylaktické mastektomie, tak pro umělé oplodnění za pomoci prenatální genetické diagnostiky, tak aby se vyloučil přenos problematického genu na potomka.

Číst dál: Dilema s preventivní mastektomií - 2. část

Život po šesti zhoubných nádorech

 51 let mě děsí myšlenka, že se to zase vrátí…

60-léta minulého století byla pro většinu lidí obdobím politického uvolňování a naděje na lepší život. Pro mě ale rok 1966 příliš šťastný nebyl, protože jsem poprvé vážně onemocněla. Bylo mi 28 let a pracovala jsem jako zubní instrumentářka, když mi lékaři zjistili zhoubný nádor tenkého střeva. Byla jsem vdaná a měla jedno dítě. V té době byla rakovina automaticky považována za konečný ortel. Ani v nejhorším snu mě tehdy nenapadlo, že během svého života uslyším podobnou diagnózu od lékařů ještě pětkrát. Léčba nádoru tenkého střeva proběhla v režii chirurga včetně chemoterapie. Skončilo to invalidním důchodem a "očekáváním konce", který bohudík nepřišel.

 

Číst dál: Život po šesti zhoubných nádorech

Rychlý vývoj zhoubného nádoru mozku

Ahoj všichni, onemocněl jsem zhoubným nádorem mozku. Byl jsem v podstatě bez příznaků až jsme jednou pořádali posezení s kamarády, kde jsme měli hrát a zpívat - máme totiž vesnickou amatérskou kapelu. No a když jsem se snažil naladit svou baskytaru, najednou to nešlo.

Číst dál: Rychlý vývoj zhoubného nádoru mozku

Syndrom dráždivého tračníku/střeva - vyřešeno "?"

V loňském roce (r.2016) po prodělané příhodě s klíštětem (viz odkaz zde) , sotva jsem se trochu dal do kupy jsem musel řešit několik dalších obtíží. Tou první (zdánlivě banální) byl zarůstající nehet u palce pravé nohy. Už mne to trápilo cca 3 roky a ať jsem dělal doma svépomocí, co jsem zvládal, tak palec výrazně při každém pohybu, obzvlášť v těsnějších botech bolel.

Číst dál: Syndrom dráždivého tračníku/střeva - vyřešeno "?"

Rakovina PROSTATY - zkušenosti s léčením

Dobrý den,

rozhodl jsem se Vás kontaktovat. Níže uvádím popis situace, která mě samotného přiměla zajímat se více o tuto oblast. S postupem času jsem dospěl k názoru, že chci v této věci pokračovat. Určitě je nejdůležitější prevence, ovšem i následný postup pro diagnostikované pacienty v našich končinách obsahuje řadu nedostatků, mezer a zasluhuje pozornost. Některé kroky jsem již podnikl. Možnosti pro pacienty s karcinomem uvádím níže, body 1/ až 9/.

Děkuji Vám za zvážení, přečtení, Váš čas a reakci.

Přeji Vám úspěchy ve všech Vašich aktivitách.
Ing. Viktor Ponča, Ph.D.

Číst dál: Rakovina PROSTATY - zkušenosti s léčením

Zkušenost - CHYBĚJÍCÍ OČKOVÁNÍ

Zdravím opět po čase Všechny Vás čtenáře osudy.cz a to s mým dalším "zdravotním" příspěvkem.


Klíště Pokud žijete izolovaně v panelákovém bytě, nebo kdesi v betonovém městě, nebo nikdy nechodíte do přírody, můžete tento článek rovnou přeskočit, ALE to se týká asi jen hrstky osob. No a i kdybychom trávili hodně času jen ve sterilním prostředí, stejně by nás pravděpodobně potkalo něco jiného, co nás prostě potkat má.

Letos na jaře (r.2016) jsem jako každým rokem hnedka než vyroste vysoká tráva začal s úklidem na zahradě.  

Číst dál: Zkušenost - CHYBĚJÍCÍ OČKOVÁNÍ

Nevěřila jsem

{jcomments off}Hezky den.  

Proc svuj pribeh zverejnuji je proto ze mnoho lidi veri vice mediim nez vlastnimu usudku. Dnesni doba neni jednoducha. Kdyz jeden napise ano druhy zakonite napise ne. Na vse existuje tisice moznosti a variant. A ctenar se pak nemuze ve vecech vyznat. Jak se rozhodnout? Musi se kazdy rozhodnout sam a to je muj pribeh.   Zaruku pri takove nemoci vam neda ani doktor ani bylinka jsou tu jen a jen procentualni cisla vylecenych a smutnych pripadu. 

Číst dál: Nevěřila jsem

Genetika u rakoviny

Při mém onemocnění rakovinou prsu v 36 letech mě bylo řečeno, že geny, které dědíme po rodičích, předáme svým dětem, přičemž není v našich možnostech geny během svého života jakkoliv změnit či ovlivnit. Lékaři mě nutili jít na genetické vyšetření, přičemž pokud by se potvrdila genová mutace, která se nazývá BRCA1 a BRCA2, tak jedinou nabízenou prevencí mých dcer, by bylo odstranění prsů. Všichni asi známe příběh Angeliny Jolie. Já však věřím, že všechny nemoci, včetně rakoviny jsou psychosomatického původu (viz www.rakovinaprsu-poradna.cz).

Číst dál: Genetika u rakoviny

Hormonální léčba při rakovině prsu

Hormonální léčba patří mezi nejstarší prostředky používané proti karcinomu prsu. Její účinnost je ovšem podmíněna přítomností hormonálních receptorů v nádorové tkáni, která svědčí o tom, že nádor je závislý na hormonálních podnětech. Pokud tyto receptory nejsou při histologickém rozboru v buňkách nádoru prokázány, hormonální léčba se neaplikuje, nemá smysl.

Číst dál: Hormonální léčba při rakovině prsu

Můj příběh s rakovinou prsu a psychosomatická příčina této nemoci

Můj příběh s rakovinou prsu a psychosomatická příčina této nemoci. V naší kultuře je nemoc považována za zlo, za něco, co nezáleží na nás, a je zvykem hledat příčinu vzniku onemocnění někde mimo člověka. Příčiny onemocnění však nejsou mimo člověka, ale jsou přímo v něm. Naše nemoc je čistě naše, a proto za ni nikdy nemůžeme obviňovat druhé, ale nikdy bychom za ni neměli obviňovat ani sebe. Nemoc je jen fyzickým vyjádřením našich vlastních destruktivních pocitů a našeho obviňování v nějaké oblasti našeho života.

Číst dál: Můj příběh s rakovinou prsu a psychosomatická příčina této nemoci

PŘÁNIČKO

PŘEJI VŠEM KRÁSNÉ VÁNOCE V RODINNÉM KRUHU,

MOC MOC MOC ZDRAVÍČKA, ŠTĚSTÍČKA

A LÁSKY PLNÁ SRDÍČKA

STÁŇA S RODINOU

 

Príbeh s liečbou rakoviny

Rada by som sa s Vami podelila o náš príbeh s rakovinou. Manžel mal (naštastie už minulosť) rakovinu hlavy pankreasa. Boli sme zúfalí a hladali sme všetky možnosti pretože sme verili že musí predsa byť sposob pomoci. Návrhy lekárov ohladne chemoterapii manžel odmietol. Jednak bál sa bolestí a jednak vedel, že chemoterapia iba na chvílu oddiali koniec.

Číst dál: Príbeh s liečbou rakoviny

Podkategorie